Materace bonelowe

Materace bonelowe

Materace bonelowe to tradycyjny typ materacy. Sprężyny w materacach bonelowych są ze sobą połączone. Są to grube i relatywnie mocne sprężyny przypominające kształtem klepsydrę. Taka konstrukcja materaca sprawia że ciężar jaki ciało wywiera na materac rozkłada się równomiernie po całej powierzchni materaca. Naciśnięta sprężyna pociąga za sobą kolejną sprężynę a ta następną i w ten sposób powstaje charakterystyczny dla materacy bonelowych dołek. Sprężyny w materacach bonelowych mają charakter progresywny co oznacza, że wraz ze wzrostem siły nacisku rośnie opór sprężyn.

Z uwagi na konstrukcję i sposób reakcji powierzchni materaca na nacisk wywołany ciężarem ciała materace bonelowe polecane są przede wszystkim dla starszych dzieci, osób śpiących w pojedynkę oraz par które decydują się na dwa oddzielne materace w jednej ramie łóżka.

Materace bonelowe nie są polecane w przypadku par, które zdecydują się na jeden podwójny materac w jednej ramie łóżka. Sposób reakcji sprężyn materaca na nacisk ciężaru ciała i tworzące się tym samym charakterystyczne dla materacy bonelowych dołki mogą sprawić, że osoba lżejsza będzie się zsuwała na osobę cięższą, wokół której wytworzy się większy dołek.

Podstawowe zalety materaców bonelowych to: duża wytrzymałość, odporność na spore obciążenia, dobra cyrkulacja powietrza praz dobry stosunek jakość do ceny.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress